By miłość trwała...

 

,,Kiedyś zapytałam moją babcię, jak sprawić, by miłość trwała... Właśnie mój związek przechodził trudny okres. Chciałam coś zrobić, by było lepiej. Powiedziała, czy zrobimy ciasto? Nie rozumiałam, nie chciałam ciasta, ale zgodziłam się, by upiec z babcią ciasto. Poszłyśmy na targ i wybierając składniki, powiedziała mi: żeby miłość trwała, trzeba umieć dobierać słowa. Są one składnikami każdej relacji. Wiążą relacje, budują. W domu i podczas podgrzewania piekarnika babcia powiedziała: aby miłość trwała, trzeba najpierw nagrzać piekarnik, zanim włożymy miłość do środka! Nasze serca są jak piece, jeśli nie zapalimy w nich iskry uczucia, zaufania, troski, obecności, miłość choćby nie wiem jak dobra, pozostanie w nas surowa. Mieszając składniki, zapytała mnie: gdzie są jajka, mleko i cukier? Powiedziałam, że są w cieście, tu i tu i tu .Uśmiechnęła się i powiedziała: aby miłość trwała, nie może być nic oddzielnego, wszystko musi być razem! Tu nie ma składników, jest tylko jedna masa, gdy kochamy, nie ma już mojej dumy, twojego zwycięstwa, wszystko jest jednym, wszystko jest nami. Kiedy przyszło do mieszania ciasta, zadzwoniła do mojego dziadka. Przyszedł, pocałował ją, i zaczął wyrabiać ciasto, śpiewając piosenkę, a gdy zmywał naczynia babcia powiedziała mi: aby miłość trwała, musisz nauczyć się być kochaną! To boli. Ludzie chcą robić wszystko sami, chcą wszystko czuć i nie dają drugiemu miejsca, nie umieją brać miłości z rąk drugiej osoby. Musisz nauczyć się być kochanym. Musisz nauczyć się brać miłość z rąk tego, którego kochasz. Gdy ciasto zostało upieczone, pachniało w całym domu, siedliśmy do wielkiego stołu, który odkąd pamiętam, był w domu moich dziadków. Jedliśmy teraz przy nim wspólnie ciasto. Mój dziadek powiedział: w dzisiejszych czasach nikt już nie robi ciast ,ciastek, nikt się nie kocha, ludzie kupują gotowe, żeby nie trzeba się trudzić. Nikt nie pochyla się nad miłością, nie troszczy się o nią, nie dogląda. Jeśli się psuje, wymienia się na nową. Gdy wyszłam z domu moich dziadków, gdzie miłość wyglądała z każdego kata, cały czas miałam ich słowa w głowie
Wróciłam do domu gotowa ratować swój związek. Niestety, ktoś, kogo kochałam bardziej niż siebie, powiedział, że to koniec. Zerwał ze mną. Z bólu otworzyłam aplikację, chciałem zamówić ciasto czekoladowe, ale przypomniałem sobie sekret mojej babci: Sama naucz się robić ciasta. Uczysz się kochać innych, kochając siebie. Związałam włosy i zrobiłam własne ciasto. To był mój pierwszy akt miłości wobec siebie”
 
Todos Samos Uno
Tłumaczenie i przekład Edyta Maria Bożydar

Komentarze

Teresa Gierzak

Piękne i prawdziwe przesłanie dające dużo do mydlenia

Karina Asper

Śliczna historia ♥️

Anna Wilczyńska

Tak właśnie takie piękne rzeczy i historię winny być czytane w szkołach by uczyć od początku młodych ludzi prawdy i pokory do życia.

Dominika Mazurkiewicz

Piękne

Celina Rosowska

Piękna historia ❤️

Kobieta

Pozdrawiam ciepło:)

Dodaj komentarz
  • Odwiedzin wszystkich: 362961 

BLOG KOBIETA - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron artystycznych