Filiżanka...

,,Kilku absolwentów prestiżowej uczelni, którzy zrobili błyskotliwą karierę, odwiedziło swojego starego profesora. Oczywiście, w oczekiwaniu na kawę, rozpoczęła się dyskusja o pracy.
Młodzi ludzie narzekali na problemy życiowe i piętrzące się trudności.
Profesor przyniósł kawę w dzbanku oraz tacę, na której stały przeróżne filiżanki i kubki – porcelanowe, szklane, fajansowe, plastikowe, kryształowe. Zwyczajne i bardzo drogie, wyszukane, wyszczerbione i takie, które na pewno kosztowały fortunę.
Kiedy goście wybrali sobie filiżankę, profesor powiedział:
- Jak pewnie zauważyliście, wszystkie drogie i piękne filiżanki zostały przez was zagospodarowane. Nikt z was nie wybrał zwykłego taniego kubka. Życzenie posiadania jedynie tego, co najlepsze jest źródłem wszystkich waszych problemów. Powinniście zrozumieć, że naczynie samo w sobie nie czyni kawy lepszej. Niekiedy jest ono po prostu droższe, a niekiedy nawet ukrywa to, co z niego pijemy. Przecież mieliście ochotę na kawę – nie na filiżankę. Jednak świadomie wybraliście najznakomitsze filiżanki. A potem jeszcze zerkaliście ukradkiem kto wziął jaką. Kochani, życie – to kawa.
A praca, pieniądze, stanowisko, status – to filiżanki.
To są jedynie naczynia, w których przechowujecie życie. Posiadane naczynie nie określa i nie zmienia jakości samego życia.
Czasami koncentrując się na filiżance, przestajemy rozkoszować się smakiem kawy. Pijcie z przyjemnością swoją kawę, doceńcie jej smak! Najbardziej szczęśliwi ludzie nie posiadają wszystkiego co najlepsze. Oni jedynie wydobywają wszystko, co najlepsze, z tego, co posiadają."
Znalezione w necie
 
P. S.
Dzisiaj niech każde z Was napije się ze mną kawy bądź dobrej herbatki.
Zapraszam ☕
Cieszmy się chwilą.
Cieszmy się życiem.
No i
Dobrego Dnia Wam życzę.
I jeszcze coś.
Taka refleksja po przeczytaniu kilku komentarzy.
Każdy z nas lubi myślę piękne rzeczy. W tym opowiadaniu chodzi jednak o to, by mieć świadomość. Świadomość tego, co mimo wszystko, jest ważniejsze. Chodzi o to, by to nasze być było mimo wszystko ważniejszym, niż to nasze mieć.
Dla mnie to przekaz na lata.
Na życie.
Nikt nie obraża cudnych porcelanowych filiżanek.
Sama jestem fanką porcelanowych kubków.
Zbieram je namiętnie. Jednak zawsze, gdy już kupuję to kupuję dwa. Dlaczego?
Ano dlatego, że jeśli już mogę, to piję tę kawę w Cudnym towarzystwie ludzi, którzy są ważni dla mnie. Których szanuję. Kocham. Których, oby jak najdłużej nie zabrakło w moim życiu.
Edyta Maria Bożydar
 
Poniżej
Instalacja
"Što Te Nema
'Why are you not here?"
Srebrenica
 

 

Dodaj komentarz
  • Odwiedzin wszystkich: 340214 

BLOG KOBIETA - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron artystycznych