Jesteś ok ...

„Jesteś ok.” – napisałam.

 

Odpisałaś: 

„Jakoś ciężko jest uwierzyć w to samej”. 

 

Zrobiło mi się smutno. Pomyślałam, że jeśli Ty sama w siebie nie wierzysz, to co dobrego może z tego wyniknąć?

 

Jeśli nie masz przekonania, że jesteś ok, to jak ktoś inny mógłby to w Tobie dostrzec? – zadałam pytanie.

 

Jak to zmienić? 

Co zrobić?

Jak siebie uratować? – zapytałaś cicho.

Czy jest jeszcze szansa dla mnie? – dodałaś smutno.

 

Zawsze jest szansa, dopóki jesteśmy - powiedziałam bez chwili zastanowienia.

Rozumiesz?

Zawsze jest szansa.

 

Od czego w takim razie zacząć?- zadałaś pytanie.

 

Zacznij od siebie.

Swój dzień.

Swoje życie.

Zacznij od siebie.

 

Spróbuj 

w siebie uwierzyć.

Tak po prostu. 

Uwierzyć, że jesteś ok, taka, jaka jesteś.

 

Powiedz sobie: „Jestem ok”. 

I sobie to zapamiętaj.

Naucz się tego na pamięć.

Przestań szukać w sobie dziur.

Znajdź to, co dobre.

Popatrz na siebie takim dobrym wzrokiem.

Doceń siebie.

Pomyśl, 

że było tyle trudnych chwil, a jednak dałaś radę.

Jesteś.

 

Dlatego uwierz w to swoje Jestem ok .

Uwierz w siebie.

Gdy uwierzysz w siebie, świat uwierzy w Ciebie.

 

Pozdrawiam Cię ciepło, 

Edyta Maria Bożydar

 

_____

 

Tekst pochodzi z książki, 

365 okazji, by być szczęśliwą.

Napisałam ją dla Ciebie.

Napisałam ją, by nauczyć Cię, jak pokochać siebie.

Jesteś ważna!

Jesteś ważny!

 

 

Moją książkę znajdziesz tutaj 👇👇👇

https://kobietablog-edytamariabozydar.pl/365-okazji-by-byc-szczesliwa.html

 

 

Dodaj komentarz
  • Odwiedzin wszystkich: 555743 

BLOG KOBIETA - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2026
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron internetowych