Nasiona róży

"Pewna starsza pani codziennie jeździła pociągiem. Podczas podróży zawsze siadała przy oknie, jechała na ostatnią stację, a potem wracała do domu bez wysiadania z pociągu.
Podczas podróży w bardzo precyzyjnym momencie otwierała okno, wyciągnęła coś z torby, żeby wyrzucić przez okno.
Ta scena powtarzała się każdego dnia. ! ! !
Pewnego dnia ktoś zapytał ją :
Przepraszam co pani robi ?
A ona odpowiedziała:
Rzucam nasiona róży ...
Osoba zapytała drwiąco : - Nasiona czego?
Nasiona róży, powtórzyła pani, bo widzę smutny i przerażający krajobraz. Mam wielką nadzieję, że pewnego dnia będę podróżować i kontemplować znacznie ładniejszą scenerię, ozdobioną kolorami różnych kwiatów.
Osoba raz jeszcze uśmiechnęła się drwiąco i i powiedziała do niej z uśmiechem: No nie sądzę. Jak kwiaty będą rosły na poboczu drogi?
To prawda, że ​​wiele z tych nasion pójdzie na marne, odpowiedziała, ale niektóre z pewnością spadną na ziemię i nadejdzie dzień, kiedy zobaczysz, jak zakwitną ...
Dyskusja ustała i mężczyzna wysiadł z pociągu, myśląc, że starsza pani cierpi na demencję! ! !
Mijały dni i pewnego dnia mężczyzna wsiadł do tego samego pociągu. Kiedy siedział, pociąg minął piękny krajobraz i wypełniany kwitnącymi kwiatami . Piękne kwiaty rosły wzdłuż pobocza drogi, sceneria się zmieniła, a kolory zastąpiły mrok, który wcześniej tu panował. Mężczyzna wstał i poszedł szukać starszej pani, ale jej nigdzie nie zobaczył . Zapytał o nią konduktora .
Ten odpowiedział, że ta starsza kobieta zmarła kilka miesięcy temu ...
Ta wiadomość zasmuciła człowieka, który powiedział do siebie: kwiaty się pojawiły, ale po co? Starsza pani nie żyje i nawet nie widziała tych kwiatów.
Kilka dni później jechał tym samym pociągiem i usłyszał siedzącą przed nim małą dziewczynkę, która z wielką radością i entuzjazmem mówiła do swojego ojca:
Spójrz na ten piękny widok, tato! Jak piękne są te kwiaty!
I w tym momencie mężczyzna zrozumiał głęboki gest kobiety. Chociaż nie mogła zobaczyć i kontemplować widoku kwiatów, zostawiła piękny prezent dla ludzi, którzy po niej przyjdą.
Ty też rozsiewaj wszędzie nasiona swojej róży.
I nie przejmuj się ignorantami, kpinami i krytyką innych. Jeśli nie zobaczysz owoców swoich wysiłków, z pewnością inni je zobaczą"
Znalezione w sieci

 

Komentarze

Kasia

Piękne dziękuję

Lucy Dlugosz

Piękne 😄

Dodaj komentarz
  • Odwiedzin wszystkich: 340218 

BLOG KOBIETA - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron artystycznych