Niewłaściwi faceci

Przeczytałam słowa:
Wiele kobiet zakochuje się w niewłaściwych facetach, bo niewłaściwi faceci nauczyli się mówić właściwe słowa...
Co ja sobie o tym myślę?
Dlaczego tak się dzieje?
Jak odróżnić tych właściwych ludzi od tych niewłaściwych?
Myślę sobie, że jest jeden sposób. Ci niewłaściwi używają tylko słów. Może i właściwych, ale tylko słów. Ci właściwi, prócz słów, działają. Taka różnica, myślę sobie, pomiędzy jednymi i drugimi.
Gdy budujemy nasze tu i teraz tylko na słowach, gdy brniemy w relacje, w których prócz słów nic nie ma, może się okazać pewnego dnia, że wszystko runie jak domek z kart. Może się okazać, że nic z tego nie będzie. Że zostaniemy sami. Słowa nie wystarczą, by zbudować coś trwałego. Słowa bez czynów, są niczym. Same nic nie znaczą. Same są miałkie. Są byle jakie. Ot takie zapchajdziury. Mogą być cudnym preludium do bycia razem, ale to czyny są tym, co to bycie razem buduje naprawdę.
Nie zakochujmy się zatem tylko w słowach.
Zakochujmy się w czynach.
Czyny są fundamentem, tego, co warte zachodu. To one budują realne relacje. To one mają moc tworzenia. Liczy się to, co ktoś zrobi. Nie to, co mówi, że zrobi. Mówić można dużo. By zrobić potrzeba wysiłku. A na ten wysiłek stać tylko tych, którym zależy. A tylko, gdy komuś zależy, jest szansa, że się uda. Nie da się bowiem tworzyć relacji za dwoje. Relacje trzeba tworzyć we dwoje. Realnie. Nie słowami, a czynami.
Dlatego, zanim obdarzymy kogoś zaufaniem, zanim obdarzymy kogoś uczuciem, zanim wpuścimy kogoś do swojego życia, pozwólmy mu działać. Popatrzymy na to, co robi ze słowami, które nam podarował. Co robi, z kocham Cię. Co robi, z tym chcę z Tobą być. Co robi z tym, jesteś dla mnie ważna, jesteś dla mnie ważny. Dajmy sobie wzajemnie czas, by się zobaczyć, nie tylko usłyszeć. Wtedy będzie nam łatwiej budować te wartościowe relacje w naszym życiu. Te trwalsze relacje. Będzie nam też łatwiej dostrzec i odpuścić te, które będą zbudowane tylko na czczym gadaniu. Ci niewłaściwi ludzie, niewłaściwi faceci, niewłaściwe kobiety po prostu znikną z naszego życia.
Znikną, bo my będziemy chcieli już czegoś więcej niż słów.
My będziemy chcieli czynów. A oni nam tego nie będą mogli dać.
To nam będą mogli podarować tylko Ci właściwy ludzie. Ci, którym będzie naprawdę zależało.
Ludzie, którym się będzie chciało naprawdę być w naszym życiu.
Edyta Maria Bożydar
Z cyklu Kochać jak to łatwo powiedzieć

Komentarze

Teresa Beniowska

Bardzo to do nie dotarło. Szkoda ze tak późno.

Renia P

Wdzięczna

Kobieta

Ciesze się :)

Aga S.

To by oznaczało zakochiwanie się w słowach.

Celina Rosowska

Lepiej tego nie mozna ujac , dziekuje

Dodaj komentarz
  • Odwiedzin wszystkich: 300339 

BLOG KOBIETA - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron artystycznych