Twoje myśli dziś

Twoje myśli dziś, są twoim jutrem. Można więc śmiało powiedzieć, że Twoje jutro zależy tylko od Ciebie.
Nie szukaj wymówek.
Naucz się szukać szans.
Jeśli jest Ci teraz źle, siądź i pomyśl sobie, że to tylko chwila, Że musisz ją po prostu przeżyć i przeżyjesz. Pomyśl też o tym, co możesz zrobić, by było lepiej.
Pamiętaj.
Masz to, na co się odważysz. Walcz więc zatem o to, co może sprawić, że będziesz szczęśliwa. Walcz jednak mądrze. Podejmuj walkę tam, gdzie jest sens walczyć. Nigdy jednak o miłość. O miłość nie można walczyć. Albo jest, albo jej nie ma.
Wyobraź sobie, co byś zrobiła, gdyby nie twoje przekonanie, że to nie wypada. I po prostu to zrób. Nie przejmuj się tym, co ludzie powiedzą. Są tacy, co zawsze będą mówić. Ot taka natura.
Powiedź NIE ludziom, którzy Cię ranią. Nie dawaj kolejnej szansy tym, którzy nie zasługują nawet na pierwszą. Dawaj szanse nie tym, którzy głośno krzyczą, a tym którzy na nią zasłużyli. Naprawdę zasłużyli.
Nie ułatwiaj niczego swojemu Mężczyźnie. On tego nie potrzebuje. Potrzebuje za to przekonania, że Jesteś warta tego, co najlepsze. Uwierz w siebie.
Wtedy on uwierzy w Ciebie I coś jeszcze. Mężczyzna, któremu się chce, przeniesie dla Ciebie cały świat. Takiemu, co się nie chce, to nawet światła w toalecie za Tobą nie zgasi. No, chyba że sknera. Ale wtedy usłyszysz adnotację słowną, że światło to pieniądz.
Gdzieś przeczytałam słowa.
Bądź taką Kobietą, która poprawi Koronę innej kobiecie, nie mówiąc światu, że się osunęła. Dokładnie tak. Dopowiem jeszcze. Bądź taką Kobietą, jaką chciałabyś sama spotkać na swojej drodze.
Nie musisz uszczęśliwiać wszystkich. Wystarczy, że uszczęśliwisz tych, którzy na to zasługują.
Pamiętaj, że Twoja przeszłość już nie wróci, ale Twoja przyszłość wciąż na Ciebie czeka. I tylko od Ciebie zależy, jak będzie wyglądać.
Pytasz jak to zrobić?
Musisz uwierzyć, że zasługujesz na to, co najlepsze.
Ot.
Pokochaj siebie.
A świat pokocha Ciebie.
Tak to działa.
Edyta Maria Bożydar
Z cyklu W drodze do samej siebie

 

 

Dodaj komentarz
  • Odwiedzin wszystkich: 260375 

BLOG KOBIETA - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron artystycznych