Nie oceniaj...

  • Loui Jover Art

    Loui Jover Art

Nie wszystko jest takie, na jakie wygląda.

Nie każdy bezdomny to alkoholik i nie każda "idealna" medialna para żyje w sielance.
Ktoś poddał się, bo brakło mu sił, a nie dlatego, że nie chciało mu się walczyć.
Ludzie rozstają się z różnych powodów i z różnych powodów są ze sobą. Nie każdy, kto ma znacznie starszego partnera, patrzy na jego pieniądze i nie każdy, kto nie ma dzieci, nie chce ich mieć.
Ktoś, kogo nazywasz chudzielcem, może być ciężko chory, a ktoś szeroko uśmiechnięty, nieszczęśliwy do głębi. Ten, który na pierwszy rzut oka ma wszystko, nierzadko nie ma nic.
Zbyt często dajemy się nabrać oczom, nie potrafiąc spojrzeć sercem. Ufamy pozorom i własnym domysłom, wierzymy w plotki, często raniąc drugiego człowieka."
 
Daniel Stochaj - Ostatnie 100 dni mojego życia
 
 
Ode mnie
Nie oceniaj.
Jeśli chcesz poznać innego człowieka, poświęć mu kilka chwil swojego życia. Jeśli nie masz czasu na poznanie jego historii, idź dalej bez słowa. Każdy z nas ma swoje doświadczenia. Każdy z nas ma swoją historię. Każdy z nas ma swoją drogą, którą przebył, by być tu, gdzie jest. I ma też swoje buty, w których tutaj doszedł. Jedne są ładne, ale od początku niewygodne. Inne są trochę już zniszczone, ale wciąż dobrze służą. Inne jeszcze wciąż nowe i nowe, i wciąż sprawiają ból. To tak jak w życiu. Tak jak buty i ludzie są inni. Jeden idzie przez życie, inny przysiądzie, inny musi chwil parę odpocząć, bo brakło wiary, bo brakło siły, bo wszystko jest do dupy. A inny się położy i już nie wstaje, bo brakło nadziei, że będzie lepiej.
Ot życie.
Każdemu daje z nas razy. Jednak nie każdy z tym sobie radzi.
Więc gdy patrzysz na innego człowieka, styranego tym życiem bardziej, niż Ty, nie oceniaj, jeśli nie możesz poświęcić mu paru chwil, by poznać jego historie.
Prawdziwą historie.
Edyta Maria Bożydar.
Dodaj komentarz
  • Odwiedzin wszystkich: 290287 

BLOG KOBIETA - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron artystycznych